Tulokset 2015

40. Kauha-Hiihto - Juhlahiihto su 15.2.2015
Sija Nimi Seura Loppuaika

Miehet 60 km
============
1. Pantti Jani-Pekka Vuokatti 2.47.26 / nopein aika
2. Selkämaa Jori Seinäjoki 2.49.38
3. Niemelä Jaakko Tampere 3.06.15
4. Kananoja Jarmo Virtain Urheilijat 3.09.16
5. Oravamäki Joona Kauhajoki 3.09.26
6. Laitinen Juha Lapua 3.10.37
7. Panttila Tuomo Kauhajoki 3.26.50
8. Petäjämäki Mikko Eränaali 3.26.52
9. Haapakoski Heikki Pori 3.32.53
10. Pekkala Petri Team 100 Ähtäri 3.35.41
11. Lärka Miika Gottböle 3.43.18
12. Kallio-Könnö Jarno Kauhajoki 3.48.18
13. Jokinen Leo Kokkola 3.55.33
14. Kiili Iiro Teuva 3.58.05
15. Koskela Kaarle Tampere 4.07.15
16. Länsivuori Markus Isojoki 4.11.55
17. Metsänranta Jani Kauhajoki 4.21.01
18. Pitkämö Juha-Pekka Kurikka 4.21.57

Miehet 40 vuotta 60 km
======================
1. Leppämäki Marko Juhani Virrat 2.51.25
2. Vehkakoski Kimmo Vaasa 2.51.26
3. Holmala Eero Ikaalinen 2.52.21
4. Sandzelius Mikael Älvdalens IF Sverige 3.10.05
5. Huikku Timo Kauhajoki 3.18.50
6. Karvinen Jukka Ylöjärvi 3.23.39
7. Isoaho Janne Alavus 3.24.23
8. Fagerstedt Magnus Porvoo 3.28.55
9. Santahuhta Pasi Kankaanpää 3.35.40
10. Nygård Anders Mustasaari 3.47.34
11. Yli-Krekola Juho Seinäjoki 3.52.26
12. Mustakoski Sami Parkano 3.55.09
13. Rintamäki Markku Isokyrö 3.56.39
14. Påhls Kenneth Vöyri 3.57.10
15. Petäjä Pekka Seinäjoki 4.10.12
16. Mäkelä Petteri Seinäjoki 4.11.20
17. Sahlström Casper Kristinestad 4.18.13
18. Haukilehto Teemu SSU-Triathlon 4.23.15
19. Marttila Juha Kankaanpää 4.25.15
20. Köykkä Joni Tampere 4.28.22
21. Sjöblom Johan Vöyri 4.31.39
22. Puhakka Antti Tampereen Maratonklubi 4.48.04

Miehet 50 vuotta 60 km
======================
1. Paavola Jari Turku 2.58.40
2. Kalliala Petri Vuorentausta 3.03.34
3. Halmeaho Markku Tampere 3.09.26
4. Hakamäki Rainer Isojoki 3.10.19
5. Tuuttila Pauli Nurmo 3.16.16
6. Mannila Tapio Pori 3.16.23
7. Storbacka Tony GIF/Kokkola 3.22.52
8. Virtanen Reijo Alajärven Ankkurit 3.26.06
9. Rantanen Matti Citylappalaiset 3.29.46
10. Soittila Tapani Hauho 3.34.51
11. Ylä-Autio Lapua 3.38.53
12. Bäck Mikael Vöyri 3.49.22
13. Huuhka Jouko Kankaanpään Kalevankiertäjät 3.56.30
14. Mäenpää Teuvo Ulvila 3.56.40
15. Kaasalainen Hannu Turku 4.06.32
16. Kokkonen Asko Huittinen 4.07.19
17. Hakala Jouni Rusko 4.16.18
18. Påhls Stefan Vöyri 4.26.28
19. Niemi Jarkko Harjavallan Jymy 4.28.18
20. Viitala Ossi Kauhajoki 4.28.19
21. Tapanainen Jukka Kurikka 4.47.23

Miehet 60 vuotta 60 km
======================
1. Waali Pasi Kaarina 3.09.53
2. Rantamäki Veikko Kauhajoki 3.23.25
3. Ritanotko Markku Turku 3.32.31
4. Rantamäki Pentti Kauhajoki 3.34.50
5. Vainio Martti Team 100 Haapamäki 3.41.23
6. Männikkö Seppo Tampere 3.47.46
7. Rajamäki Jorma Merikarvian Into 3.48.26
8. Laitinen Seppo Lapua 3.48.32
9. Engman Göran IF Kraft 3.49.23
10. Rasi Teppo Kurikka 3.56.27
11. Reinikka Lasse Mustasaari 3.56.38
12. Tolonen Pekka Vaasa 3.59.18
13. Rinne Esa Kyröskoski 3.59.45
14. Småros Göran Närpes Kraft 4.02.56
15. Alanko Kari Piikkiö 4.09.56
16. Antila Matti Ilmajoki 4.21.49
17. Maartin Strand Vaasa 4.28.21
18. Granlund Lars IF Kraft 4.40.49
19. Koskela Arno Kankaanpää 4.51.28
20. Kauhaniemi Tuomo Vilppulan Veikot 5.08.57
21. Ulvinen Jorma Untamala 5.49.07

Naiset 60 km
============
1. Haapaniemi-Kokko Päivi Karvia 3.41.25 / nopein aika
2. Ritanotko Johanna Tampere 4.05.52
3. Tervo Jaana Ilmajoki 4.44.04
4. Ikola Elina Lapua 5.49.07

Naiset 60 km
============
1. Nissinen Sanna-Maria Kajaani 4.03.02
2. Soini Terttu Kauhajoki 4.27.28
3. Uusi-Esko Eija Luvia 4.41.57
4. Matikainen Heli Piikkiö 4.43.00
5. Välimäki Päivi Pori 5.16.51
6. Sauru Seija Ilmajoki 5.35.54

Naiset 30 km
============
1. Mansikkaviita Riikka Jalasjärvi 1.47.54
2. Pihlaja Elina Kurikka 1.56.29
3. Marttunen Anne-Mari Kauhajoki 1.59.54
4. Vesala Eija Seinäjoki 2.01.04
5. Anttonen Sari Seinäjoki 2.02.12
6. Hietaoja Anne Kankaanpää 2.02.31
7. Rajasaari Kristiina Alavus 2.02.44
8. Penttilä Marja Kokkola 2.02.45
8. Mäkelä Heli Alavus 2.02.45
10. Nurminen Piia Pirkkala 2.06.01
11. Ala-Mattinen Sanna Lehtimäen Jyske 2.15.06
12. Laitila Seija-Leena Jalasjärvi 2.15.32
13. Pantti Marjo Vuokatti 2.17.54
14. Iso-Koivisto Minna Kauhava 2.18.43
15. Kaukola Päivi Seinäjoki 2.22.21
16. Panttila Irma Kauhajoki 2.25.58
17. Grönberg Maj-Britt Närpes 2.26.24
18. Nybacka Susanne Närpes Kraft Skidföreningen 2.26.55
19. Lammi Elina Kauhajoki 2.29.19
20. Lammi Anja Siikainen 2.33.24
21. Pantti Meeri Kurikka 2.34.02
22. Saarimäki Riikka Alavus 2.34.51
23. Soittila Lea Hauho 2.35.54
24. Sund Heidi Mustasaari 2.37.14
25. Hölsö Kati Ylistaro 2.43.53
25. Kauppi Leena Isokyrö 2.43.53
27. Pikkumäki Jonna Kurikka 2.44.50
28. Rasi Marja-Leena Kurikka 2.44.58
29. Sandroos Lotta Pori 2.49.41
30. Nikkola Päivi Kauhajoki 2.57.18
31. Liikamaa Eija Kauhajoki 2.57.58
32. Marttila Katri Kankaanpää 3.02.30
33. Savela Raija Kurikka 3.07.29
34. Ranta Ritva Kauhajoki 3.07.45

Miehet 30 km
============
1. Lammi Mika Kauhajoki 1.22.51
2. Orava Ari Seinäjoki 1.22.52
3. Tammi Matti Hämeenlinna 1.28.19
4. Hyttinen Kari Ikaalinen 1.29.53
5. Toroska Eetu Kokemäki 1.31.32
6. Maunuksela Jari Urjalan Urheilijat 1.33.21
7. Saksa Jyrki Teuva 1.33.22
8. Hjulfors Herman Pedersöre 1.34.51
9. Kuoppala Esa Kauhajoki 1.36.08
10. Oksanen Jarkko Kurikka 1.36.14
11. Ilonen Hannu Aitoo 1.36.23
12. Kangasmäki Esa Kauhajoki 1.36.24
13. Eklund Jan-Erik Harrström 1.36.39
14. Hietaoja Timo Kankaanpää 1.37.28
15. Nevala Pasi Teuva 1.38.35
16. Kauppila Timo Tervajoki 1.40.33
17. Tölix Frank Sulva 1.41.19
18. Eklund Vesa Härmän Seudun Hiihtäjät 1.41.24
19. Kuntola Esko Kurikka 1.41.36
20. Karjanlahti Antti Lehtimäen Jyske 1.41.37
21. Mantere Teemu Vaasa 1.41.38
22. Korhonen Ilkka Espoo 1.42.44
23. Hopiavuori Juhani Teuva 1.42.59
24. Korpikoski Jaakko Pargas IF 1.43.55
25. Mäki-Pantti Hannu Kauhajoki 1.43.56
26. Markkila Eero Rasti-Kurikka 1.46.48
26. Kesälä Jussi Kurikka 1.46.48
28. Kivelä Janne Kankaanpää 1.46.51
29. Hietamäki Jarmo Ylihärmä 1.47.04
30. Laine Lauri Urjala 1.49.58
31. Ylikahri Juha Siikaisten Sisu 1.50.08
32. Riihimäki Sami Isojoki 1.51.22
33. Hjulfors Vicktor Pedersöre 1.51.52
34. Mukkala Jonni Kurikka 1.52.50
35. Luukkonen Timo Atria 1.53.55
36. Sjöblom Peter Tjöck 1.53.57
37. Markkila Ilmari Kurikka 1.54.24
38. Toppari Reijo Kauhava 1.55.00
39. Mansikkaviita Antti Jalasjärvi 1.55.38
40. Vikberg Mårten Närpes 1.55.45
41. Aalto Juha Vaasa 1.55.49
42. Mansikkaviita Ari Jalasjärvi 1.55.50
43. Vähämäki Timo Vimpeli 1.55.51
44. Kurikkaoja Kari Jalasjärvi 1.55.52
45. Laitila Aki Jalasjärvi 1.56.28
46. Perkiö Hannu Kurikan Ryhti 1.56.56
47. Rekolainen Olli Hauhon Sisu 1.57.36
48. Mantere Seppo Kristiinankaupunki 1.58.19
49. Mannil Rolf Vöyri 1.58.20
50. Saari Pekka Teuva 1.58.54
51. Aalto Jukka Kurikka 1.59.10
52. Laurila Timo Jalasjärven Jalas 1.59.17
53. Mukkala Timo Kurikka 2.00.14
54. Rouhiainen Juha Vähäkyrö 2.00.27
55. Forsman Erkki Honkajoki 2.02.08
56. Nybacka Anders Närpes Kraft Skidföreningen 2.02.42
57. Rantala Timo Jyväskylä 2.02.57
58. Salo Reijo Ilmajoki 2.06.03
59. Ingves Stefan Kristinestad 2.06.10
60. Nikkola Tommi Kauhajoki/Pinomatic 2.06.23
61. Pouru Jarmo Sastamala 2.07.09
62. Metsäranta Jorma Espoo 2.07.14
63. Mukkala Jesse Kurikan Ryhti 2.07.32
64. Sjöberg Michael SOLF 2.07.33
65. Oravamäki Petri Kauhajoki/Pinomatic 2.08.36
66. Turunen Esko Kauhajoki 2.09.12
67. Kainasto-Ontto Juhani Kauhajoki 2.10.42
68. Lammi Mikael Ilmajoki 2.10.47
68. Tammela Jani Munakka 2.10.47
70. Välikorpi Jari Kurikka 2.11.37
71. Hautala Jaakko Seinäjoki 2.11.38
72. Katainen Kari Ylöjärvi 2.11.49
73. Becker Christer Närpes Kraft Skidor 2.12.13
74. Koskiniemi Jukka HSU 2.13.24
75. Mäki-Korpela Hannu Kurikka 2.13.25
76. Perkiö Vesa Waasa Capitals 2.14.38
77. Kokko Jouni Karvia 2.15.33
78. Ohrankämmen Juha Pori 2.16.24
79. Maja Olli Lavia 2.16.54
80. Hänninen Juhani Lapua 2.17.22
81. Ojala Kari Lapua 2.17.25
82. Bergström Rune Kristiinankaupunki 2.17.26
83. Karhu Jouni Ylöjärvi 2.17.37
84. Poskiparta Tommi Kurikka 2.17.53
85. Toppar Tommy Kvevlax 2.18.27
86. Flander Antti Pirkkala 2.18.39
87. Kulmala Jarmo Kauhajoki 2.18.40
88. Eklund Sven Närpes OK 2.19.57
89. Nordberg Krister IF Kraft Närpes 2.20.02
90. Koivisto Heikki Jalasjärvi 2.22.22
91. Jyräkoski Antti Kauhajoen Karhu 2.24.18
92. Kaunismäki Olli Ulvila 2.25.30
93. Holmström Bertil Vöyri 2.25.59
94. Lähdesmäki Kari Kauhajoki 2.26.29
95. Koskela Markus Seinäjoki 2.27.41
96. Ström Lars Vaasa 2.27.43
97. Metsänranta Jouko Kauhajoki 2.28.13
98. Kallio-Könnö Aarno Kauhajoki 2.30.46
99. Korpi Jaakko Laihia 2.31.30
100. Ala-Markku ?? Kauhajoki 2.32.40
101. Rintala Raimo Kurikka 2.34.59
102. Samppala Aatu Kauhajoki 2.41.11
102. Samppala Pauli Kauhajoki 2.41.11
104. Käkelä Antti Kauhajoki 2.44.28
105. Palonkoski Asko Kauhajoki/Pinomatic 2.46.07
106. Salomaa Esko Kauhajoki 2.49.37
107. Kuusisto Kalle Pori 2.49.40
108. Alanen Hannu Kurikka 2.50.09
109. Yli-Sipilä Kai Huittinen 2.50.47
110. Kallio-Könnö Tapani Salo 2.52.02
111. Kivipelto Tapio Kauhajoki 2.56.44
112. Yli-Teevahainen Kalevi Kauhajoki 3.01.49
113. Paulasaari Timo Matias Ilmajoki 3.05.58
114. Yli-Karjanmaa Heikki Ilmajoki 3.06.30
115. Savela Juhani Kurikka 3.07.45

Naiset 20 km
============
1. Mäki-Pantti Terttu Kauhajoki 1.10.33
2. Hautaniemi Emmi Karijoki 1.10.34
3. Ala-Aho Katri Vaasan Hiihtäjät 1.20.47
4. Hietaoja Eija Kankaanpää 1.24.38
5. Hautaniemi Minna Karijoki 1.25.41
6. Hautala Mervi Seinäjoki 1.30.25
7. Haapamäki Maria Kauhajoki 1.31.53
8. Pitkämäki Ilga Kauhajoki 1.34.01
9. Joensuu Marika Helsinki 1.34.34
10. Rantamäki Anita Kauhajoki 1.39.42
11. Ala-Mattinen Mirja Lehtimäen Jyske 1.47.25
12. Närvä Arja Jurvan Urheilijat 1.55.26
13. Sjöberg Emma SOLF 1.55.35
14. Käkelä Leena Kurikka 1.56.48
15. Koski Kaisu Teuva 2.08.27
16. Sjöberg Sara SOLF 2.25.10
17. Mäkinen Tuula Espoo 2.38.08
18. Nikkola Terhi Hämeenlinna 2.54.23

Miehet 20 km
============
1. Tuomi Rauno Nakkila 59.21
2. Hällfast Toni Lapväärtti 59.22
3. Mäkelä Martti Lapua 1.00.26
4. Hautala Mauri Seinäjoki 1.03.08
5. Rintaluoma Kari Teuva 1.05.10
6. Porre Vesa Kurikka 1.08.07
7. Juusela Arto Ikaalinen 1.16.20
8. Luukkanen Vile Kauhajoki 1.16.23
9. Hautala Jaakko Kauhajoki 1.20.35
10. Hautamäki Jarkko Vähäkyrö 1.20.36
11. Kauhajärvi Juho Kauhajoki 1.20.44
12. Ala-Mattinen Risto Lehtimäki 1.20.46
13. Andlin Albert Kristinestad 1.24.40
14. Nyrhilä Anssi Vaasa 1.24.42
15. Haapamäki Mika Kauhajoki 1.26.09
16. Nevala Juhani Kauhajoki 1.28.47
17. Björkman Petri IKH Kauhajoki 1.28.51
18. Hautala Jarkko Kauhajoki 1.31.40
19. Rantaneva Esa Noormarkun Koitto 1.32.05
20. Ala-Hakkola Tauno Jalasjärvi 1.33.48
21. Hormoinen Hubert Viikki 1.34.47
22. Saarikoski Eero Kauhajoki 1.36.00
23. Smeds Bjarne Lappfjärd 1.44.13
24. Yli-Korhonen Juha Kauhajoki/Pinomatic 1.44.57
24. Lehtinen Seppo Kauhajoki/Pinomatic 1.44.57
26. Latva-Pukkila Niku Jyväskylä 1.50.41
27. Lyly-Yrjänäinen Unto Kauhajoki 1.50.47
28. Kemi Tapio Jämijärvi 1.50.51
29. Engström Patrik Laihia 2.00.19

Pojat 16v 10 km
===============
1. Syrjälä Topi Kauhajoki 48.32,8
2. Pitkämäki Tuomas Kauhajoki 1.23.23,5
3. Antila Aatu Kauhajoki 1.23.27,2

Tytöt 16v 10 km
===============
1. Turunen Eveliina Kauhajoki 54.13,4
2. Turunen Josefiina Kauhajoki 1.04.17,5

Sija Nimi Seura Loppuaika

Retkisarja 60 km
================
(-) Kiviluoto Anssi Seinäjoki Ei aikaa
(-) Rajala Ari Kurikka Ei aikaa
(-) Kivioja Arto Koskenkorvan Urheilijat Ei aikaa
(-) Lepistö Ensio Noormarkku Ei aikaa
(-) Kytönen Erkki Seinäjoki Ei aikaa
(-) Pajuranta Heikki Ilmajoki Ei aikaa
(-) Ekola Jouni Virtain Urheilijat Ei aikaa
(-) Ketonen Jussi Ilmajoki Ei aikaa
(-) Peura Jussi Uppsala Ruotsi Ei aikaa
(-) Ala-Honkola Kari Ilmajoki Ei aikaa
(-) Lauren Kari Kokemäki Ei aikaa
(-) Nuuttila Kari Kauhajoki Ei aikaa
(-) Lindholm Kimmo Espoo Ei aikaa
(-) Lähteenmäki Kimmo Huttinen Ei aikaa
(-) Yli-Hannuksela Martti Ilmajoki Ei aikaa
(-) Riihioja Oskari Vaasa Ei aikaa
(-) Tyrväinen Paavo Kurikka Ei aikaa
(-) Kallio-Könnö Pekka Kauhajoki Ei aikaa
(-) Soini Pekka Kauhajoki Ei aikaa
(-) Loukko Pentti Ei aikaa
(-) Punkari Pentti Kokemäki Ei aikaa
(-) Maljanen Raimo Kankaanpää Ei aikaa
(-) Hentilä Reijo Ilmajoki Ei aikaa
(-) Karinkanta Tapani Vaasa Ei aikaa
(-) Koski Tapani Teuva Ei aikaa
(-) Antila Timo Kauhajoki Ei aikaa

Retkisarja 30 km
================
(-) Viitanen Aarne Pori Ei aikaa
(-) Norrgård Alf Kauhajoki Ei aikaa
(-) Maja Alli Seinäjoki Ei aikaa
(-) Holkkola Anna-Leena Kauhava Ei aikaa
(-) Anttila Anneli Leineperi Ei aikaa
(-) Saloharju Antti Honkajoki Ei aikaa
(-) Ainikkamäki Arto Kauhajoki Ei aikaa
(-) Kulmala Eino Kankaanpää Ei aikaa
(-) Vilen Erkki Kauhajoki Ei aikaa
(-) Pensas Esko Mustasaari Ei aikaa
(-) Währn Hannu Kymin Suunnistajat Ei aikaa
(-) Laine Harri Kauhajoki Ei aikaa
(-) Antila Irma Ilmajoki Ei aikaa
(-) Korkonen Jaakko Seinäjoki Ei aikaa
(-) Kleemola Janne Kauhajoki Ei aikaa
(-) Pihlajamäki Jari Espoo Ei aikaa
(-) Pitkäkoski Jari Kauhajoki Ei aikaa
(-) Salmi Johanna Kauhajoki Ei aikaa
(-) Sinisaari Juha Kauhajoki Ei aikaa
(-) Pantti Juhani Kauhajoki Ei aikaa
(-) Kleemola Jussi Kauhajoki Ei aikaa
(-) Köykkä Jussi Ilmajoki Ei aikaa
(-) Saarimaa Jyrki Kauhajoki Ei aikaa
(-) Kivinen Kaija Harjavallan Jymy Ei aikaa
(-) Palola Kaija-Liisa Kankaanpää Ei aikaa
(-) Koivumäki Kalevi Siikaisten Sisu Ei aikaa
(-) Rautanen Kari Kankaanpää Ei aikaa
(-) Vähäsalo Katja Lauhala Ei aikaa
(-) Rajala Kosti Kurikka Ei aikaa
(-) Pääkkönen Maire Kauhajoki Ei aikaa
(-) Seppänen Marja Kauhajoki Ei aikaa
(-) Leppänen Marko Lavia Ei aikaa
(-) Kotala Martti Vaasa Ei aikaa
(-) Säämäki Matti Pori Ei aikaa
(-) Viinikka Matti Kauhajoki Ei aikaa
(-) Rajala Miia Kurikka Ei aikaa
(-) Arovainio Niina Kauhajoki Ei aikaa
(-) Lusa Pertti Tampere Ei aikaa
(-) Säämäki Pertti Kankaanpää Ei aikaa
(-) Mattinen Raija Kurikka Ei aikaa
(-) Uusi-Kokko Riitta Kauhajoki Ei aikaa
(-) Saarnio Sami Jalasjärvi Ei aikaa
(-) Oja Sampo Isojoki Ei aikaa
(-) Kiili Sauli Norinkylä Ei aikaa
(-) Peltoniemi Tapio Lavia Ei aikaa
(-) Vierola Teijo Kauhajoki Ei aikaa
(-) Jaakkola Teuvo Pori Ei aikaa
(-) Ketonen Tiina Ilmajoki Ei aikaa
(-) Heinola Tomi Huittinen Ei aikaa
(-) Kivinen Veikko Harjavallan Jymy Ei aikaa

Retkisarja 20 km
================
(-) Nuuttila Anni Kauhajoki Ei aikaa
(-) Tuunainen Ari-Pekka IKH Kauhajoki Ei aikaa
(-) Lehtinen Birgitta Kauhajoki Ei aikaa
(-) Hållfast Eija Lapväärtti Ei aikaa
(-) Paulasaari Tarja Elisa Ilmajoki Ei aikaa
(-) Virta Helena Kaskinen Ei aikaa
(-) Hautio Janne Kauhajoki Ei aikaa
(-) Rinta-Könnö Janne Kauhajoki Ei aikaa
(-) Lehtikevari Jouko Kauhajoki Ei aikaa
(-) Rantala Jouko Kankaanpää Ei aikaa
(-) Piikkilä Juha Isojoki Ei aikaa
(-) Saari Juhani Teuva Ei aikaa
(-) Laine Kaija Kauhajoki Ei aikaa
(-) Sinisaari Kati Kauhajoki Ei aikaa
(-) Viitala Kauno Kauhajoki Ei aikaa
(-) Koivumäki Kerttu Siikaisten Sisu Ei aikaa
(-) Poikonen Leena Honkajoki Ei aikaa
(-) Haapanen Matti Pori Ei aikaa
(-) Palomäki Matti Hämeenkyrö Ei aikaa
(-) Uusihonko Mirjami Honkajoki Ei aikaa
(-) Kallela Pentti Teuva Ei aikaa
(-) Nevalainen Pentti Pori Ei aikaa
(-) Sariola Reijo Övermalax Ei aikaa
(-) Erkkilä Riitta Lapua Ei aikaa
(-) Yli-Karjanmaa Riitta Ilmajoki Ei aikaa
(-) Koivumäki Ritva Siikaisten Sisu Ei aikaa
(-) Mäkelä Sami Alavus Ei aikaa
(-) Riippi Seppo Teuva Ei aikaa
(-) Uusihonko Sonja Honkajoki Ei aikaa
(-) Virta Tarja Kaskinen Ei aikaa
(-) Rantala Teuvo Karvia Ei aikaa
(-) Hautaniemi Veli Karijoki Ei aikaa

Perhesarja ja retki 10 km
=========================
(-) Grönholm Anne Parkano Ei aikaa
(-) Lähteenmäki Anne Pori Ei aikaa
(-) Saarnio Antti Jalasjärvi Ei aikaa
(-) Rinta-Valkama Ari Teuva Ei aikaa
(-) Nummijärvi Arto Ruovesi Ei aikaa
(-) Saarimäki Atte Alavus Ei aikaa
(-) Luoma Eeva Pori Ei aikaa
(-) Kalliomäki Erkki Kauhajoki Ei aikaa
(-) Lehtimäki Harri Kauhajoki Ei aikaa
(-) Yli-Korhonen Heikki Kauhajoki Ei aikaa
(-) Panttikoski Janette Kauhajoki Ei aikaa
(-) Saarimäki Jani Alavus Ei aikaa
(-) Anttila Jouko Kauhajoki Ei aikaa
(-) Haapamäki Maria Kauhajoki Ei aikaa
(-) Währn Marja Kotka Ei aikaa
(-) Nuuttila Marjo Kauhajoki Ei aikaa
(-) Mantere Markku Kristiina Ei aikaa
(-) Keski-Vakkuri Matti Kauhajoki Ei aikaa
(-) Pantti Oliver Kurikka Ei aikaa
(-) Saarimäki Oona Alavus Ei aikaa
(-) Viitala Pasi Vaasa Ei aikaa
(-) Koski Paulla Pori Ei aikaa
(-) Männistö Päivi Toholampi Ei aikaa
(-) Toivonen Sami Parkano Ei aikaa
(-) Kauhajärvi Senja Kauhajoki Ei aikaa
(-) Malmi Seppo Honkajoki Ei aikaa
(-) Peura Siiri Kauhajoki Ei aikaa
(-) Ketola Sofia Kauhajoki Ei aikaa
(-) Ylikoski Sulo Kauhajoki Ei aikaa
(-) Kytömäki Tanja Kauhajoki Ei aikaa
(-) Haapakoski Tapani Pori Ei aikaa
(-) Panttikoski Tapio Kauhajoki Ei aikaa
(-) Mannila Tarja Pori Ei aikaa
(-) Tainio Teija Kauhajoki Ei aikaa
(-) Pantti Tommi Kurikka Ei aikaa
(-) Ketola Veli Kauhajoki Ei aikaa
(-) Viitala Virpi Vaasa Ei aikaa

Kiitos kaikille hiihtoon osallistujille, kaunis aurinkoinen pakkaspäivä teki juhlahiihdostamme mieleenpainuvan massahiihdon. Vuoden 2015 kauha-hiihtäjiä oli yhteensä 449. Tästä on taas hyvä "ponnistaa" uudelle vuosikymmenelle!